Na jakiej pozycji uplasujemy się przed rewanżami?

Statystyki drużyny

Aktualności

TRIUMF NA UWIEŃCZENIE SKUCESU!!!

• autor: Roger_Reuszi, 2015-06-22 10:35

GKS Orzeł Wierzbica GKS Orzeł Wierzbica - GKS Mazowsze Grójec GKS Mazowsze Grójec 3-1 (1-0)

• Dawid Zielonka (Krystian Giezgała), Grzegorz Dziurzyński (C), Piotr Jaworski, Bartłomiej Spadło-
  • Jonasz Szyszka, Mikołaj Kliszewski (Maciej Rola)

Skład GKS Mazowsze Grójec:

• Kacper Ślusarek (Bartosz Solecki)
  • Kacper Siwiec, Adrian Gotlib, Maciej Galas (Dominik Jędrzejczyk), Karol Induła
  • Alan Sygnarek, Oskar Sygnarek (C), Bartosz Pawlak, Artur Kartashyan (Kamil Walkiewicz)
  • Rafał Wilk
  • Krystian Wiśniewski (Jakub Kowalczyk)

Zapraszam do rozwinięcia do opisu oraz skrótu ze spotkania*

Skrót do spotkania: Orzeł- Mazowsze

Warunki atmosferyczne do rozegrania tego spotkania bardzo dobre. Kiedy wychodziliśmy na boisko zawodnicy Mazowsza sprawili nam bardzo miłą niespodziankę oklaskując nas jako nowych mistrzów, co bardzo nam schlebiło, ale my również bijemy ukłony w stronę Grójczan za tak piękny gest. Jednakże tuż po po pierwszym gwizdku sentymenty odeszły na bok i trzeba było robić to co do nas należy. My chcieliśmy godnie zakończyć sezon zwycięstwem co byłoby swego rodzaju stemplem bo tym świetnym sezonem natomiast nasi rywale chcieli wygrać, aby zachować szansę na wywalczenie wicemistrzostwa.

Spotkanie zaczęło się idealnie po naszej myśli. W 3 minucie dobrą centrą na długi słupek wykazał się Grzegorz Dziurzyński (C). Tam akcje zamknął Mikołaj Kliszewski i szybciutko zrobiło się 1-0. To ułożyło nam grunt pod resztę pierwszej połowy. Długimi fragmentami gra toczyła się na środku (rozgrywaliśmy przy przesuwaniu Mazowsza) ponieważ nie mogliśmy znaleźć sposobu na przejście dobrze zorganizowanej taktycznie drużyny przeciwnika. I tak praktycznie przez kolejne 20 minut. Ten impas przerwał strzał z dystansu Sebastiana Nadgrodkiewicza, ale niestety strzał był niecelny. Następnie piękną, schematyczną akcję lewą stroną przeprowadzili Grzegorz (C), Piotr I Bartosz, która zakończyła się wrzutką tego ostatniego, ale nikt nie zamknął akcji. Swoją szansę miało także Mazowsze. Po rzucie rożnym główkował Bartosz Pawlak i był o włos od umieszczenia piłki w siatce Rafała Bieleckiego. To praktycznie wszystko w pierwszej połowie. Mecz bez większych porywów stosunkowo senny. Na szczęście w II połowie losy się odmieniły. Spotkanie zrobiło się trochę żywsze. Najpierw po ładnej szybkiej akcji, strzałem z dystansu popisał sie Grzegorz Dziurzyński. Potem znowu po ładnej akcji, strzał z dystansu oddał Grzegorz, ale bramkarz sparował strzał, a następnie dobitkę Jonasza Szyszki. W 59 minucie centra w naszej pole karne, a tam nie rozsądne zagranie Mikołaja Kliszewskiego i sędzia dyktuje jedenastkę chociaż fakt faktem, że karny był dość naciągany. Rzut karny pewnie wyegzekwował Rafał Wilk i zrobiło się 1-1. Jednakże radość Mazowsza nie trwała długo, bowiem 3 minuty później do wyrównania doprowadził Dawid Zielonka. Po rzucie wolnym z bocznej strefy, wbiegł w pole karne i pewnie głową pokonał bramkarza gości. Znów euforia, koniecznie chcieliśmy zakończyć ten mecz zwycięstwem. Znów mija tylko 6 minut, a na liczniku mieliśmy już 3-1. Po szybkiej kontrze z lewego skrzydła wzdłuż bramki zagrał Piotr Jaworski, a akcję zamknął Maciej Rola, który skierował futbolówkę do pustej bramki. Po tym golu wiedzieliśmy, że już praktycznie wszystko w tym meczu stało się jasne. Jednakże ambicji przyjezdnym nie można odmówić i mocno walczyli do końca chociażby o gola kontaktowego.