Na jakiej pozycji uplasujemy się przed rewanżami?

Aktualności

XIII KOLEJKA - PODSUMOWANIE!

• autor: Roger_Reuszi, 2014-06-12 21:20

Oto wynik przedostatniej kolejki w naszej radomskiej 1 lidze juniorów mł.:

UKS Lider Lipsko UKS Lider 98' Lipsko - MKS Oskar Przysucha MKS Oskar 98' Przysucha 2-5 (0-1)
GKS Mazowsze Grójec GKS Mazowsze 98' Grójec - UKS Jastrząb Głowaczów UKS Jastrząb 98' Głowaczów 3-0 (walkower)
LZS Chojniak WIeniawa LZS Chojniak 98' Wieniawa - Gracja Tczów Gracja 98' Tczów 1-2 (1-1)
KS Warka KS 98' Warka
- GKS Orzeł Wierzbica GKS Orzeł 98' Wierzbica 0-0 (0-0)

Tym razem bez większych wstępów przejdziemy od razu do omawiania spotkań.

• Pierwszy mecz to zdecydowanie mecz pod dyktando faworyta. Do przerwy można powiedzieć, że Lider trzymał fason ponieważ wynik nie był jeszcze bardzo jednostronny i do odrobienia. Jednakże po przerwie wszystko stało się jasne. Mimo dwóch trafień gospodarzy, goście odpowiedzieli czterema i kwestia niespodzianki tudzież sensacji zostało rozwiązana. Trafienia dla gospodarzy zanotowali kapitan Bartłomiej Bienięda oraz Jakub Lasota natomiast dla Oskara trafiali Dawid i Daniel Witczakowie, Adam Wasilewski, Paweł Lipiński i stawkę zamyka Norbert Drab. Zasłużone zwycięstwo Oskara i po tym zwycięstwem znowu zrównują się z naszym Orzełkiem punktami. Natomiast Lider lekko komplikuje sobie sprawę związaną z walką o podium.
  • Drugi mecz zakończył się walkowerem dla Grójca ponieważ Jastrząb nie stawił się na meczu. W skrócie: to znacznie pomaga Grójcowi w walce o 3 lokatę, a Głowaczów coraz mocniej przybliża się do degradacji to II ligi radomskiej.
  • Na boisku w Wieniawie byliśmy można tak to nazwać świadkami ostatniego bastionu w wykonaniu Gracji Tczów. Chojniak był u siebie niekwestionowanym faworytem w starciu z Tczowianami, ale jak się okazało futbol rządzi się swoimi prawami. Zawodnicy LZS-u zgodnie z planem wyszli na prowadzenie po golu Patryka Jakubczyka. Jednakże Gracja nie poddała się i jeszcze przed przerwą do prowadziła do wyrównania. Remis do przerwy zwiastował już małą niespodziankę, ale dobrze wiemy, że 40 minut to bardzo dużo czasu. Po przerwie Chojniak już się nie podniósł, a za to cios na miarę dalszej walki o utrzymanie zadała Gracja i wyszła na prowadzenie. 1-2 takim rezultatem skończyło się to spotkanie. Niewątpliwie niespodzianka. Gracja przedłuża swe nadzieje na utrzymanie, a Chojniak musi męczyć się do ostatniej kolejki (Gracja ma zaległą kolejkę).
  • O ostatnim meczu można przeczytać w newsie pt. "Niemoc z Wieniawy powrócił". No cóż jak w tytule mieliśmy mnóstwo sytuacji nie udało się wygrać, choć co podkreślam my graliśmy tylko żeby nie przegrać co osiągnęliśmy tym bezbramkowym remisem.