Na jakiej pozycji uplasujemy się przed rewanżami?

Aktualności

XII KOLEJKA - PODSUMOWANIE!

• autor: Roger_Reuszi, 2014-06-05 12:36

Oto wyniki ostatniej kolejki:

UKS Jastrząb Głowaczów UKS Jastrząb 98' Głowaczów - UKS Lider Lipsko UKS Lider 98' Lipsko 0-9 (0-4)
MKS Oskar Przysucha MKS Oskar 98' Przysucha - KS Warka KS 98' Warka 1-1 (1-0)
Gracja Tczów Gracja 98' Tczów - GKS Mazowsze Grójec GKS Mazowsze 98' Grójec 0-1 (0-0)
GKS Orzeł Wierzbica GKS Orzeł 98' Wierzbica - LZS Chojniak WIeniawa LZS Chojniak 98' Wieniawa 5-1 (3-0)

Tym razem honoru gospodarzy broniliśmy tylko my i w ogólnym rozrachunku goście górują nad gospodarzami. W punktach sytuacja wygląda następująco 4-7 dla gości i nie jest to miażdżąca przewaga jak to nie raz bywało, ale jednak. Stosunek w golach już bardziej się uwidacznia dzięki pierwszemu na naszej liście spotkaniu 6-12 dla gości. Gdyby nie wysoki wynik w Głowaczowie to gospodarze mogliby mieć przewagę w bramkach.

• Mecz w Głowaczowie przyniósł ogrom goli. Jak widać zespół Lidera ma sposób na drużynę Jastrzębia ponieważ ogrywają ich po raz drugi niemiernie wysoko. Przed tym meczem nie było jakiegoś specjalnego faworyta każda drużyna miała za sobą za i przeciw, ale boisko wszystko zweryfikowało i bardzo boleśnie odczuli to gracze Jastrzębia. Do przerwy było już 4-0 i to była zapowiedz do drugiej także jednostronnej połowy. Po przerwie Lipsk zaaplikowało gospodarzom jeszcze 5 goli i ze spokojem mogli wracać do siebie. Na listę strzelców wpisali się Jakub Lasota, Artur Walczyk oraz Bartłomiej Binięda (C). Pierwsi dwaj umieścili piłkę w siatce dwukrotnie natomiast kapitan Lipska zrobił to aż pięciokrotnie. Niewątpliwie jest to pogrom i drugie spotkanie pod względem największej strzelonej liczby goli w jednym meczu (największy wynik Orzeł 9-1 Gracja). Zatem Lider wskakuje na 4 pozycję i jest coraz bliżej podium, a czarny koń z początku rozgrywek spada na 7 pozycje, a to z kolei oznacza, że znajdują się w strefie spadkowej.
  • Drugi mecz przyniósł nam niemałą sensacje. Warce udało się zremisować z pretendentem do awansu i to na jego terenie. Pierwszy mecz zakończył się identycznym wynikiem więc każdemu przez głowę przechodziło, że wynik się może powtórzyć jednak jeśli brało sie pod uwagę, że Oskar podejmuje Warkę u siebie stawał się niekwestionowanym faworytem. I do przerwy Oskar rzeczywiście prowadził 1-0 po trafieniu Janka Matynii. Mogło się wydawać, że po przerwie Oskar pójdzie za ciosem, ale Warka już to nie raz udowodniała jest specjalistą od come backów i po przerwie wrócili do gry. Karnego dla gości na bramkę zamienił Błażej Woźniak i sensacja już wisiała w powietrzu. Na boisku robiło się bardzo gorąco i doszło do tarć między zawodnikami. Skutkiem tego były 2 czerwone kartki dla zawodników Oskara. Jednym z kartkowiczów był zawodnik z nr 10- Maciej Nowak. Taki wynik oraz czerwone kartki stawiają ekipę Oskara w dość ciężkiej sytuacji biorąc pod uwagę, że najbliższy mecz zagrają na wyjeździe, a jadą na ciężki teren do Lipska.  Oskar przez to przestaje nam towarzyszyć na pozycji współlidera i spada na 2 pozycje. Natomiast Warka utrzymuje 3 lokatę.
  • Teraz przenosimy się do Tczowa gdzie miejscowa Gracja podejmowała Mazowsze. Gracja dopiero w poprzednim meczu zdobyła swoje pierwsze 3 punkty natomiast Mazowsze budzi się znowu na koniec ligi i w ostatnich 3 meczach zdobyło 6 punktów. W poprzednim starciu jak pamiętamy mecz zakończył się wysokim remisem aż 4-4. To mogło zwiastować wyrównane spotkanie. I rzeczywiście mecz był wyrównany i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Po przerwie również nie oglądaliśmy gradu bramek, ale jednak to Mazowsze zadało jeden jedyny cios na miarę 3 punktów. Strzelcem gola, który gwarantował wyjście ze strefy spadkowej był zmiennik Przemysława Pękali, Cezary Wińsko. Bramka wpadła w ostatnich 20 minutach spotkania. Komplet punktów dla Mazowsza gwarantuje im wyskoczenie na dwie kolejki przed końcem ze strefy spadkowej jednak różnice punktowe są tak małe, że nie są wcale pewni utrzymania w I radomskiej lidze juniorów mł. Natomiast porażka Gracji praktycznie przekreśla ich szansę na utrzymanie. Pozostały im 3 spotkania i wybierają się na mecze z Liderem Lipsko i Chojniakiem na wyjeździe oraz w ostatniej kolejce podejmą u siebie Warkę. Zatem sami oceńcie jakie jest prawdopodobieństwo, że Gracja wygra wszystkie mecze do końca i że Chojniak przegra wszystkie mecze do końca. Ja nie skazuje nikogo na spadek, ale bądźmy obiektywni Tczów jest już prawie obiema nogami w II lidze.
  • Na temat naszego spotkania można przeczytać w newsie pt. "Samodzielny lider". Od początku do końca zasłużyliśmy na 3 punkty w tym spotkaniu i dzięki tym punktom zostajemy sami na szczycie tabeli. Zrobimy wszystko aby utrzymać to 1 miejsce i jak będzie trzeba to będziemy walczyć do upadłego o mistrzostwo. Strzelcami bramek dla naszej ekipy byli Mateusz Michalski (2), Piotr Jaworski, Adek Minda oraz Dominik Grzybowski. Natomiast honorowe trafienie dla gości zaliczył Patryk Jakubczyk.